Connect with us

TEKNOLOJİ

Apple CEO’su Tim Cook’tan Çocuklara Sosyal Medya ve Teknoloji Kısıtlaması Açıklaması

Published

on

Çocuklarına internet kısıtlaması getiren Steve Jobs ve Bill Gates’in ardından Tim Cook da yeğenini sosyal medyada görmek istemediğini söyledi. Bir okulda konuşma yapan Cook, yeğeninin sosyal medyayı kullanmasını istemediğini ve okullarda teknoloji kısıtlamasına gidilmesi gerektiğini söyledi.

Tim Cook’un yaptığı açıklama şöyle:

“Benim bir çocuğum yok fakat bazı sınırlamalar getirdiğim bir yeğenim var. İzin vermeyeceğim bazı şeyler var, onların bir sosyal ağda olmasını istemiyorum. Sosyal ağları her zaman kullandığınızda başarılı olduğumuzu söyleyen bir insan değilim… Onlara üye bile olmuyorum. Hala hakkında konuşmak ve anlamak istediğiniz kavramlar var. Edebiyat dersinde teknolojiyi kullanmaya çok ihtiyacınız olduğunu düşünüyor muyum? Muhtemelen hayır.”

 

Bilimi gerçek hayat ile bağlantısız bir dizi karmaşık formülden ibaret, anlamsız ve sıkıcı bulmuyor. Çılgın deneyler yapmaya, son derece eğlenceli ve aydınlatıcı deneyimler yaşamaya bayılıyor. Günlük hayatta tanık olduğu doğa olaylarını merak ediyor, düşünüyor, araştırıyor ve bilimin hayatımızdaki yerinin öneminin farkında olmaktan gurur duyuyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN POPÜLER YAZILAR

Copyright © 2017 Haydi Anlat

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert